sobota, 18 października 2014

24. Ostatnie "Takie Tango" legendy polskiej sceny muzycznej

Jutro o 22:05 w Polsacie będziemy mogli po raz ostatni zobaczyć na scenie Budkę Suflera. Kto zasiądzie przed Tv, aby zobaczyć to niezwykłe zjawisko? :)

Ja na pewno! :) Pamiętam, że Budka Suflera była mi znana wcześniej, niż takie gwiazdy jak Lady Pank, czy Maryla Rodowicz. Głównie to dzięki moim rodzicom, którzy bardzo lubili twórczość tego zespołu, ale też dzięki temu, że wolałam posłuchać sobie piosenek z konkretnym przesłaniem, a nie, jak w przypadku np. Dawida Kwiatkowskiego, "biegnijmy, bo jeszcze mamy czas" lub jeszcze paru innych wokalistów. Nie, nie obrażam fanek Dawida, zwracam jedynie uwagę na bezsensowność owych słów.

Postanowiłam przypomnieć wielkie przeboje Budki Suflera, które na pewno wszyscy znacie, albo przynajmniej kojarzycie.

Takie tango <klik>

"I choć będą znowu grali
Bóg to jeden wie
Nigdy razem na tej sali
Nie spotkamy się"

Pamiętam, że dzięki tej piosence poznałam Budkę Suflera. A wokal Pana Krzysztofa Cugowskiego po prostu ujął mnie w tej piosence. Zawsze uważałam, że Pan Cugowski ma niezwykle charakterystyczny głos i do teraz tak uważam :)

Bal wszystkich świętych <klik>

O jenyy!! Jak ja kocham tą piosenkę! :) Nie wiem czemu, ale ona bardzo przypomina mi, że właśnie kończy się jakaś epoka w polskiej muzyce. Budka Suflera kończy swoją działalność, odchodzi część historii.

Jolka, Jolka <klik>

Jest taki samotny dom <klik>

Sen o dolinie <klik>

Cisza jak ta <klik>

Ratujmy co się da <klik>>

Piąty bieg <klik>

Martwe morze <klik>

Nie wierz nigdy kobiecie <klik>

Za ostatni grosz <klik>

Jeszcze raz <klik>

Podałam kilka najbardziej znanych, nie jestem w stanie wstawić wszystkich, bo naprawdę wiele ich jest. Po 40 latach żegnamy Budkę Suflera, ale ich muzyka pozostanie z nami.

ergoarena.pl

1 komentarz:

  1. Trochę smutno, że coś takiego się kończy. Mieli na prawdę świetne utwory. Jolka, Jolka <3 . Kocham tę piosenkę.
    Chociaż nie będą już występować, to ich piosenka zapisze się w historii muzyki na bardzo długo. To jeden z tych zespołów, o którym można powiedzieć, że jest legendą polskiej muzyki.

    OdpowiedzUsuń