wtorek, 27 stycznia 2015

39. "Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie"

panoramio.com

Dzisiejszy post będzie chyba najkrótszym postem, jaki dotąd tutaj napisałam.

Oczywiście, jeśli ktoś się orientuje w historii, albo czyta jakiekolwiek wiadomości to wie, że dzisiaj przypada 70. rocznica wyzwolenia Auschwitz-Birkenau.

Dlaczego o tym chciałam napisać? Dlatego, że jakoś doszłam do pewnego wniosku.

Mianowicie, niezależnie od tego, ile czasu minie od tego wydarzenia, ludzie będą pamiętać. Nie tylko Polacy, Żydzi i Niemcy. Cała Europa a może i nawet świat. Zapewne zapytacie: 'Co to obchodzi cały świat? To działo się w Polsce". Owszem działo się w Polsce, ale nie ginęli tu tylko Polacy i Żydzi. Ginęło tu wiele osób innych narodowości.

Szczerze mówiąc, gdy jechałam tam rok temu spodziewałam się wszystkiego, ale nie tego. Czytałam wiele na ten temat, ale żeby zrozumieć o czym mówię, trzeba osobiście tam pojechać. Włosy, buty, ubrania, walizki, nawet szczotki do włosów i spinki. W Internecie nie robi to takiego wrażenia, jak w realu. Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi.

Nie rozumiem tylko jednego. Mianowicie.. Putin. Nie przyjechał do Polski bo co? Bo był  Poroszenko?? Ten dzień nie był dniem strzelania fochów przez Władzia. Był to dzień poświęcony tylko i wyłącznie byłym więźniom obozu i tym, którzy tam zginęli. No, ale cóż. To je Putin, tego nie ogarniesz.


"Ludzie ludziom zgotowali ten los" ~Zofia Nałkowska "Medaliony".

demotywatory.pl

5 komentarzy:

 1. Jak myślę o tym miejscu to mam łzy w oczach.. Mieszkam jakieś półgodziny od tego miejsca i wielokrotnie obok niego przejeżdżałam, w środku nie byłam ze względu na wiek, za rok tam zawiatam z pewnością z łzami w oczach..

  by-kinqa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest to przykre,mam łzy w oczach.. Nie byłam nigdy w tamtym miejscu.
  Nie widziałam jeszcze nigdzie na blogu takiego posta,bardzo dobrze go opisałaś. :)
  Zapraszam do siebie ! :*
  http://kolorowa-zwariowanaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. daje do myślenia
  zapraszam do siebie
  http://lilajanowska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie dotyka inna kwestia... Ludzie, gdy wspominają obozy zagłady i strzelanie od niewinnych osób podczas wojny, gdy wspominają to całe bestialstwo mówią, że NIE MOŻNA DOPUŚCIĆ DO TEGO BY TA SYTUACJA SIĘ POWTÓRZYŁA. Rili?? A co się teraz dzieje na Ukrainie? Dlaczego tam strzelają do niewinnych osób, dlaczego nikt im nie pomaga, tylko cały świat WYRAŻA OBURZENIE?! Szczerze? Niech sobie to oburzenie w dupę wsadzą i przestaną szerzyć hipokryzję tymi swoimi przemowami, bo prawda jest taka, że ludzie giną, a nikt nie wyciąga konsekwencji wobec oprawców...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż, co prawda to prawda. Zgadzam się z Tobą całkowicie. Ale popatrzmy na to inaczej. Mianowicie każda krytyka wobec Rosji może spowodować furię Władzia i wybuch wojny polsko-ruskiej. A tego raczej nikt nie chce, bo jeśli Rosja wkroczy do Polski, to będzie to początek III wojny światowej. Puki co, Europa milczy, bo Ukraina nie jest w NATO ani Unii. Więc wolą się nie narażać, chociaż te sankcje są wręcz śmieszne moim skromnym zdaniem.

   Usuń